Pro zájemce

Pokud máš zájem stát se členem našeho klubu, zkusit biatlon a pracovat na sobě, pak jsou následující řádky určeny právě pro Tebe. Zavolej na telefon 777 360 346 či 776 209 440 či napiš na email a domluvíme si první setkání na tréninku. A tam uvidíme, zda začneme spolupracovat. 
Kdo může přijít:  kdokoli, kdo má zájem. Jen jsme omezeni věkem, jelikož my střílíme pouze z malorážky, tj. zhruba od 15 let věku. Mladší biatlonisté střílejí ze vzduchovky, a těmi bohužel nedisponujeme. Protože však spolupracujeme s oddílem v Teplicích, který se naopak věnuje pouze vzduchovce, lze v teplickém oddíle začít a poté přejít na malorážku k nám do Litvínova. Horní věková hranice pro zájemce není, veteránských závodů se účastní i šedesátiletí mladíci či mladice. 
Co na začátek potřebuješ: jen odhodlání, chuť trénovat, sportovní oblečení a dobré sportovní boty. Dobré by bylo mít slušné jízdní kolo a nějaké vybavení na běžky. Vše ale závisí na naší domluvě a tvých možnostech. Klub je schopen ti zapůjčit malorážku, abys mohl trénovat střelbu a také závodit. I když se nejedná o nejnovější typ, na začátek je tato malorážka zcela dostačující.
Členské příspěvky: jsou ve výši 400 Kč měsíčně a hradí se převodem na účet. Úhradu lze provádět měsíčně, 1x za půl roku či na celý rok. Tyto příspěvky dostačují na běžný tréninkový proces, platbu startovného na závodech a na některé cesty na závody.
Další finance: vzhledem k tomu, že klub nemá žádného velkého sponzora a materiálová či finanční podpora ze strany svazu biatlonu není, každý člen si musí svého velkého koníčka financovat samostatně. Jedná se zejména o platby za sportovní vybavení, za soustředění během roku (3 – 4x ročně), ubytování při závodech.  Podpora ze strany svazu biatlonu je až pro sportovce s I. výkonnostní třídou či pro sportovce zařazené do SCM, to znamená pro ty hodně dobré.