Kdo jsme?

Klub biatlonu Litvínov vznikl začátkem roku 2017. Založen byl třemi biatlonovými nadšenci, kteří chtěli dělat biatlon ačkoli ho nikdy nedělali, nikde poblíž nenašli žádný biatlonový klub, a tak se rozhodli založit klub vlastní. Moc tehdy o biatlonu nevěděli a neměli ani představu, kde sehnat zbraně a jak vlastně funguje celý závodní systém. Byli jen amatéři s chutí učit se, trénovat, závodit a možná někdy i vítězit.
Dnes už jsme se o biatlonu samotném i o jeho trénování hodně naučili. Máme za sebou několik úspěchů a pracujeme na tom, aby přibyly další. Budeme moc rádi, když si budete chtít biatlon vyzkoušet a třeba se stát i členy našeho klubu. Stačí jen zavolat či napsat na náš email a určitě se domluvíme.
Biatlon má dvě základní odvětví – zimní a letní. Klub biatlonu Litvínov trénuje obě dvě. Zimní biatlon je kombinace běhu na lyžích a střelby. Letní biatlon má více variant. Nejběžnější je varianta kombinující střelbu a běh.
Ukázka letního biatlonu

Ukázka letního biatlonu

Když se v České republice řekne slovo „biatlon“, většině lidí se vybaví Gábina na běžkách. Zimní biatlon je nejspíše právě díky úspěchům našich reprezentantů v povědomí veřejnosti mnohem více než letní. Mezi závodníky, alespoň těmi amatérskými, je ale více rozšířen biatlon letní. My si myslíme, že pravé kouzlo biatlonu spočívá v zimní variantě. Letní biatlon je spíše příprava na zimní sezónu.